Data publikacji 01.04.2019  Autor Jakub Łuszczyk


Nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto. W przypadku kredytu hipotecznego to powiedzenie nabiera naprawdę dużego znaczenia, bo różnica pomiędzy pomiędzy pierwszym, a dziesiątym bankiem w moim zestawieniu w kosztach całkowitych kredytu na kwotę 400.000 zł przez 25 lat może wynieść aż 59.696 zł. Tworząc ten ranking chcę pomóc osobom, które nie mają czasu samodzielnie porównać wszystkich ofert i wybieram 10 najlepszych kredytów z wkładem własnym 10% oraz 20%.

Jeśli to będzie dla Ciebie za mało, a właśnie stoisz przed decyzją o wyborze najlepszego kredytu dla siebie, skorzystaj z mojej pomocy - na końcu tekstu jest link do formularza, po prostu napisz do mnie, a przygotuję zgodnie z Twoją prośba indywidualna kalkulację z parametrami kredytu wg Twoich preferencji. Miłej lektury!

 

 

Jak powstaje ranking?

 

Do przygotowania niniejszego zestawienia wykorzystuję specjalne oprogramowanie dla doradców kredytów hipotecznych, które zbiera aktualne oferty z banków i umożliwia szczegółowe porównywanie ofert pod kątem wysokości raty, kosztów całkowitych kredytu oraz wielu innych parametrów. 

Ranking powstał porównując 59 ofert z 14 banków. 

Oto banki, których oferty zostały uwzględnione do rankingu:

1. Alior Bank
2. BNP Paribas
3. BOŚ

4. Citi Handlowy
5. Credit Agricole

6. Eurobank
7. ING Bank Śląski
8. mBank
9. Millennium
10. Pekao S.A.
11. Pekao BH
12. PKO BP
13. Pocztowy
14. Santander

 

Pod każdą tabelką z porównaniem możesz pobrać szczegółową kalkulację ze wszystkim parametrami wybranych ofert.

 

Czy to dobry moment?
 

Wiele osób, które obserwują rynek nieruchomości ma wątpliwości czy to dobry moment na zakup mieszkania, bo ceny regularnie od kilku lat rosną. Niektórzy przewidują nawet kryzys na rynku nieruchomości i spadek cen, więc póki co wstrzymują się z zakupem. Ja uważam, że po prostu należy zachować zdrowy rozsądek i zanim zdecydujemy się na tak ważny wydatek należy się dwa razy zastanowić i podejmować decyzje z chłodną głową;)

Według Cetrum AMRON, które co kwartał przygotowuje ogólnopolski raport o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości, w całym 2018 roku w Polsce udzielono 212 596 nowych kredytów mieszkaniowych o łącznej wartości 53,852 mld zł, czyli więcej odpowiednio o 11,52% (21 962 umowy) i o 20,82% (nominalnie 9,278 mld zł) w porównaniu do wyników roku poprzedniego. Oznacza to, że wyniki akcji kredytowej minionego roku w ujęciu ilościowym były najlepsze od 2011 roku, natomiast w ujęciu wartościowym uzyskano trzeci wynik w historii po rekordowym roku 2007 i 2008. 

 

ILE kosztuje kredyt?

 

Porównując oferty kredytów hipotecznych zwracamy uwagę przede wszystkim na wysokość raty. Teoretycznie to słuszne, jednak należy zwrócić uwagę na to, że banki często prezentując oferty podają "gołe" raty bez dodatkowych kosztów takich jak np. ubezpieczenie na życie lub nieruchomości. Ponadto w wysokości raty nie są uwzględnione również takie koszty jak prowizja za udzielenie kredytu.

Dlatego wybierając najlepsze oferty należy zwrócić uwagę jakie będą koszty całkowite do poniesienia w całym okresie kredytowania.

To co natomiast wypływa na wysokość raty i odsetek, które będzie trzeba zapłacić w trakcie spłacania kredytu to oprocentowanie, które składa się ze zmiennej stawki WIBOR oraz marży banku. Suma tych 2 elementów daje oprocentowanie kredytu w skali roku.

Na poniższym wykresie widać, że aktulanie oprocentowanie kredytów jest najniższe od wielu lat.

KREDYTY Z WKŁADEM WŁASNYM 20%

Do przygotowania ofert przyjąłęm następujące parametry:

kwota kredytu 400.000 zł
wkład własny 100.000 zł
okres 25 lat

Tutaj możesz pobrać szczegółowy ranking ofert z wkładem własnym 20%.

 

KREDYTY Z WKŁADEM WŁASNYM 10%

Do przygotowania ofert przyjąłęm następujące parametry:

kwota kredytu 400.000 zł
wkład własny 45.000 zł
okres 25 lat

Tutaj możesz pobrać szczegółowy ranking ofert z wkładem własnym 10%.

 

Zamów indywidualną kalkulację dla siebie

 

Jeśli zapoznałeś się z przygotowanym przeze mnie rankingiem i chciałbyś zobaczyć podobne kalkulajce dla innych parametrów kredytu, po prostu skontaktuj się ze mną. Przygotuję dla Ciebie bezpłatne porównanie ofert z uwzględnieniem Twoich indywidualnych preferencji i warunków. 

Możesz również skorzystać z mojej pomocy w uzyskaniu kredytu całkowicie bezpłatnie.

Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym otrzymuję wynagrodzenie od banku, dlatego w mojej pracy stawiam na partnerstwo i zawsze gram w otwarte karty. W trakcie ubiegania się o kredyt zazwyczaj składam dokumenty do 2-3 wybranych wspólnie z klientem banków, do których pomagam skompletować i przygotować niezbędne dokumenty, uzupełnić wnioski i przekazać do banku, dbam o wszystkie szczegóły do momentu podpisania umowy kredytowej i wypłaty kredytu. 

Zapraszam do kontaktu tutaj lub możesz napisać e-mail na adres hello@jakubluszczyk.pl 


Jakub Łuszczyk

Umów się na bezpłatną konsultację

* pola wymagane

Phinance S.A. / Equator I (2 piętro)
Al. Jerozolimskie 94
00-807 Warszawa

tel. 535 060 042
hello@jakubluszczyk.pl

Bądź na bieżąco