Data publikacji 07.01.2020  Autor Jakub Łuszczyk


Dzień dobry w roku 2020! Cieszę się, że tu jesteś. Jeśli w najbliższym czasie planujesz zakup nieruchomości i zastanawiasz się, który bank oferuje obecnie najlepszy kredyt hipoteczny, przygotowałem szczegółowy ranking z porównaniem ofert z wkładem własnym 10% oraz 20%. 

 

czy o kredyt będzię trudniej?


Jedynym  z najczęściej zadawnych pytań, które słyszę od osób planujących zakup mieszkania jest: "Czy teraz trudniej uzyskać kredyt?". Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie, bo to zależy od wielu czynników.

Z jednej strony mamy ciągle rosnące ceny nieruchomości, a banki stopniowo podwyższają oprocentowanie kredytów - przypomnę, że oprocentowanie kredytu składa się z cześci zmiennej WIBOR (od kilku lat na najniższym poziomie w historii) oraz marży banku (to właśnie marże rosną). A z drugiej strony rok 2019 zapowiada się rekordowy pod względem ilości udzielonych kredytów - 220 tyś. sztuk oraz wartości - 60 mld złotych.

Rosną ceny mieszkań, rosną raty kredytów, rośnie ilość chętnych na zakup.

Czy to już "bańka w nieruchomościach"?

Kto pamięta kryzys z lat 2007-2009? Ekonomiści twierdzą, że nie czas jeszcze mówić o bańce spekulacyjnej jak 10 lat temu.

Na pewno można zauważyć powolne zaostrzanie kryteriów udzielania kredytów. Na przykład niektóre banki ograniczyły maksymalną liczę posiadanych kredytów do 3 sztuk, czyli osoby posiadające wysoką zdolność kredytową i chcące inwestować w mieszkania na wynajem będą zmuszone szukać innych form finansowania.

Osobiście uważam, że wydatek jakim jest zakup nieruchomości należy dokładnie przemyśleć i podejść ostrożnie, niezależnie czy jest to cel mieszkaniowy czy inwestycyjny.

 

jak powstaje ranking?


Dla osób szukających najlepszego kredytu hipotecznego najwięszkszym problemem jest niepewność czy są w stanie dobrze porównać dostępne oferty i wybrać tą najkorzystniejszą dla siebie. Aby ułatwić to zadanie jako doradca finansowy dysponuję specjalnym oprogramowaniem, które zbiera aktualne oferty z banków i umożliwia szczegółowe porównywanie pod kątem wysokości raty, oprocentowania, kosztów całkowitych kredytu oraz wielu innych parametrów. Jestem w stanie takie porównanie wygenerować w ciągu kilku minut:) 

Obecnie mam w ten sposób możliwość porównania 41 ofert z 13 banków:

1. Alior Bank
2. BNP Paribas
3. BOŚ
4. Citi Handlowy
5. Credit Agricole
6. ING Bank Śląski
7. mBank
8. Millennium
9. Pekao S.A.
10. Pekao BH
11. PKO BP
12. Pocztowy
13. Santander

 

TOP 10 Kredytów z wkładem własnym 10%


Poniżej znajdziesz zestawienie, które banki oferują najlepsze kredyty z wkładem własnym 10%. Nie zdziw się, że niektóre banki mogą się powtarzać, posiadają one różne oferty ze względu na to do jakiego sagmentu klientów zostaniemy zakwalifikowani, np. na podstawie wysokości wpływów na konto, posiadanych innych produktów (karta kredytowa, limit w ROR, lokata) lub w zależności, czy skorzystamy z ubezpieczenia oferowanego przez bank czy nie. Wpływa to na wysokość marży, od której zależy wysokość raty,  a zatem odestek, które będziemy musieli oddać do banku.


Pod każdą tabelką możesz pobrać szczegółowy plik PDF z założeniami kalkulacji.


Zestawienie zostało przygotowane na podstawie kosztu całkowitego, czyli łącznej kwoty odestek i innych kosztów, które zapłacimy bankowi w okresie spłaty kredytu.


Założenia:

wartość nieruchomości 556.000 zł

wkład własny 10%

kwota kredytu 500.000 zł

okres spłaty 30 lat

raty równe


>>Tutaj<< możesz pobrać szczegółowy ranking ofert z wkładem 10%


 

TOP 10 KREDYTÓW Z WKŁADEM WŁASNYM 20%


Jednym z kolejnych często otrzymywanych pytań od moich klientów jest: "Czy lepiej mieć 10% czy 20% wkładu własnego?". Odpowiedź jest prosta, jeśli zaciągniesz kredyt w wysokości 500.000 zł na 30 lat z wkładem własnym 20% zapłacisz 34.320 zł mniej niż za taki sam kredyt z wkładem 10%. 

Oprocentowanie kredytów z wkładem 20% jest mniejsze, więc raty oraz suma do całkowitej spłaty również. W przypadku wkładu 20% mamy również więcej ofert do wyboru, po prostu niektóre banki wymagają minimum 20% wkładu własnego.

Poniżej szczegóły:

wartość nieruchomości 625.000 zł

wkład własny 20%

kwota kredytu 500.000 zł

okres spłaty 30 lat

raty równe


>>Tutaj<< możesz pobrać szczegółowy ranking ofert z wkładem 20%


 

oferta kredytu dla ciebie - zamów bezpłatną kalkulację


Z powyższych zestawień wynika, że wybór najlepszej oferty kredytu zależy od wielu czynników. 

Zdaję sobie sprawę, że takie porównanie nie daje jasnej odpowiedzi, który kredyt jest najlepszy dla Ciebie, ponieważ o wyborze będą decydowały Twoje indywidualne preferencje i możliwości.

Jeśli chciałbyś zobaczyć podobne kalkulajce dla innych parametrów kredytu, po prostu >skontaktuj się ze mną<.


Przygotuję dla Ciebie porównanie ofert z uwzględnieniem indywidualnych preferencji i warunków. Możesz również skorzystać z mojej pomocy w uzyskaniu kredytu.


Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym moja usługa jest bezpłatna, a wynagrodzenie otrzymuję od banku.

W trakcie ubiegania się o kredyt zazwyczaj składam dokumenty do 2-3 wspólnie wybranych banków, do których pomagam skompletować i przygotować niezbędne dokumenty, uzupełnić wnioski i przekazać do banku, dbam o wszystkie szczegóły do momentu podpisania umowy kredytowej i wypłaty kredytu.

Możesz skorzystać z poniższego formularza lub możesz napisać e-mail na adres hello@jakubluszczyk.pl 


Jakub Łuszczyk

 


Zastrzeżenie!

Dołożyłem wszelkich starań, aby powyższe zestawienie było przygotowane rzetelnie w opraciu o dokładne dane na podstawie ofert uzyskanych z poszczególonych banków. Jednak należy pamiętać i ostateczna decyzja o warunkack oferty uzależniona jest o ostatecznej decyzji o przyznaniu kredytu przygotowanej przez bank po rozpatrzeniu wniosku kredytowego.

Umów się na bezpłatną konsultację

* pola wymagane

Phinance S.A. / Equator I (2 piętro)
Al. Jerozolimskie 94
00-807 Warszawa

tel. 535 060 042
hello@jakubluszczyk.pl

Bądź na bieżąco