Data publikacji 03.01.2021  Autor Jakub Łuszczyk


Dzień dobry w roku 2021! Miło mi, że tu jesteś. Jeśli właśnie w tym roku planujesz zakup nieruchomości i interesuje Cię jak wyglądają obecnie warunki kredytów hipotecznych, dobrze trafiłeś. Przedstawiam szczegółowy ranking kredytów z porównaniem ofert dla minimalnego wkładu własnego 10% oraz 20%. 

Chętnych na kredyty przybywa


Wiele osób zadaje sobie pytanie "Czy to dobry moment na zakup nieruchomości?". Niestety nie spełniły się oczekiwania potencjalnych nabywców odnośnie spadku cen mieszkań w wyniku pandemii.

W III kwartale 2020 średnia cena transakcyjna w Warszawie wynosiła 9568 zł/m2, i była o 2,54% wyższa niż w II kwartale 2020. W ciągu roku wzrost cen wyniósł 8,86%.

Pomimo ograniczeń w udzielaniu kredytów spowodowanych przez pandemię pod koniec 2020 roku odnotowano wzrost ilości udzielanych kredytów w stosunku do roku 2019.

W listopadzie br. na rynku kredytów mieszkaniowych odnotowaliśmy kolejne dodatnie dynamiki wartości (+15,4%) udzielonych kredytów, przy pierwszy raz w pandemii dodatniej  dynamice liczby udzielonych kredytów (+7,2%) w porównaniu z listopadem 2019.

Źródło: https://media.bik.pl/informacje-prasowe/620401/newsletter-kredytowy-bik-najnowsze-dane-o-sprzedazy-kredytow-w-polsce-2020-12-16

Na pewno jednym z powodów takiego stanu rzeczy są historycznie niskie stopy procentowe, które zgodnie z zapowiedziami prezesa NBP mają pozostać niezmienione do końca 2022 roku.

Przypomnę, że stopa referncyjna NBP wynosi obecnie 0,1%, a raty kredytów zależą m.in. od stawki WIBOR, której wartość obecnie wynosi 0,21%. Dla porównania wartość WIBOR przed pandemią wynosiła 1,7%.

CZY O KREDYT BĘDZIE ŁATWIEJ?


Już na jesieni 2020 roku banki poluzowały obostrzenia wprowadzone podczas wybuchu pandemii, jednak należy pamiętać, że pandemia się nie skońyczła i na politykę kredytową banków na pewno będą miały wpływ wydarzenia w najbliższym miesiącach.

Wciąż obowiązują ograniczenia w udzielaniu kredytów dla osób zatrudnionych lub prowadzących działalność w wybranych branżach. Do takich należą: branża turystyczna, transportowa, eventowa, gastronomia, fitness, usługi kosmetyczne czy branża hotelarska.

 

jak powstaje ranking?


Dla osób szukających najlepszego kredytu hipotecznego najwięszkszym problemem jest niepewność czy są w stanie dobrze porównać dostępne oferty i wybrać tą najkorzystniejszą dla siebie.

Aby ułatwić to zadanie jako doradca finansowy dysponuję specjalnym oprogramowaniem, które zbiera aktualne oferty z banków i umożliwia szczegółowe porównywanie pod kątem wysokości raty, oprocentowania, kosztów całkowitych kredytu oraz wielu innych parametrów. Jestem w stanie takie porównanie wygenerować w ciągu kilku minut.

Do przygotowania rankingu porównałem 69 ofert z 11 banków:

1. Alior Bank
2. BNP Paribas
3. BOŚ
4. Citi Handlowy
5. ING Bank Śląski
6. mBank
7. Millennium
8. Pekao S.A.
9. Pekao BH
10. PKO BP
11. Santander


Czytaj też: Proces pozyskiwania kredytu krok po kroku


TOP 10 KREDYTÓW Z WKŁADEM 10%


Poniżej znajdziesz zestawienie, które banki oferują najlepsze kredyty z wkładem własnym 10%.

Zestawienie zostało przygotowane na podstawie kosztu całkowitego, czyli łącznej kwoty kapitału, odestek i innych kosztów, które zapłacimy bankowi w okresie spłaty kredytu.

Nie zdziw się, że niektóre banki mogą się powtarzać, posiadają one różne oferty ze względu na to do jakiego sagmentu klientów zostaniemy zakwalifikowani, np. na podstawie wysokości wpływów na konto, posiadanych innych produktów (karta kredytowa, limit w ROR, lokata) lub w zależności, czy skorzystamy z ubezpieczenia oferowanego przez bank czy nie. Wpływa to na wysokość marży, od której zależy wysokość raty,  a zatem odestek, które będziemy musieli oddać do banku.

Założenia kalkulacji:

wartość nieruchomości 556.000 zł

wkład własny 10%

kwota kredytu 500.000 zł

okres spłaty 30 lat

raty równe


POBIERZ PDF

>>Tutaj<< możesz pobrać szczegółowy ranking ofert z wkładem 10%


 

TOP 10 KREDYTÓW Z WKŁADEM 20%


Często moi klienci pytają "Czy lepiej mieć 10% czy 20% wkładu własnego?". Patrząc na liczby poniżej łatwo wyciągnąć wniosek, że zdecydowanie lepszą ofertę otrzymamy jeśli dysponujemy minimalnym wkładem własnym w wysokości 20%.

Banki od dawna oferują lepsze warunki dla klientów posiadających 20% wkładu własnego, który mogą liczyć na mniejsze oprocentowanie kredytu,  brak dodatkowych ubezpieczeń lub prowizji za udzielenie kredytu.

Dzięki temu posiadając 20% wkładu własnego mniejsza jest suma do całkowitej spłaty. 

62 858 PLN - tyle wynosi różnica pomiędzy najtańszym kredytem w rankingu z wkładem 10%, a tym z wkładem 20%.

Założenia kalkulacji:

wartość nieruchomości 625.000 zł

wkład własny 20%

kwota kredytu 500.000 zł

okres spłaty 30 lat

raty równe


POBIERZ PDF

>>Tutaj<< możesz pobrać szczegółowy ranking ofert z wkładem 20%


oferta kredytu dla ciebie - zamów bezpłatną kalkulację


Wybór najlepszej oferty kredytu zależy od wielu czynników. Jeśli aktualnie planujesz kupno nieruchomości i interesuję Cię jaki kredyt hipoteczny będzie najlepszy dla Ciebie, chętnie pomogę, w tym niełatwym zadaniu.

Jeśli chciałbyś zobaczyć podobne kalkulajce dla innych parametrów kredytu, po prostu >skontaktuj się ze mną<.


Przygotuję dla Ciebie porównanie ofert z uwzględnieniem Twoich indywidualnych preferencji i warunków. 

Możesz również skorzystać z mojej pomocy w uzyskaniu kredytu.


Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym moja usługa jest bezpłatna, a wynagrodzenie otrzymuję od banku.

W trakcie ubiegania się o kredyt zazwyczaj składam dokumenty do 2-3 wspólnie wybranych banków, do których pomagam skompletować i przygotować niezbędne dokumenty, uzupełnić wnioski i przekazać do banku, dbam o wszystkie szczegóły do momentu podpisania umowy kredytowej i wypłaty kredytu.

Możesz skorzystać z poniższego formularza lub możesz napisać e-mail na adres hello@jakubluszczyk.pl 


Jakub Łuszczyk

 


[1] Dane pochodzą z Raportu AMRON-SARfiN Ogólnopolski raport o kredytach mieszkaniowych 3 / 2020

Umów się na bezpłatną konsultację

* pola wymagane

Phinance S.A. / Equator I (2 piętro)
Al. Jerozolimskie 94
00-807 Warszawa

tel. 535 060 042
hello@jakubluszczyk.pl

Bądź na bieżąco