Data publikacji 10.09.2019  Autor Jakub Łuszczyk


Z poniższego wpisu dowiesz się, które banki oferują najlepsze warunki kredytu hipotecznego w październiku 2019. Porównuję oferty 13 banków z minimalnym wkładem własnym 10% oraz 20%.

Co ciekawe w stosunku do rankingu z września są aż 4 lepsze oferty, jedna jest słabsza, a reszta pozostała bez zmian.

Na końcu wpisu znajdziesz też informacje w jaki sposób mogę przygotować indywidualne kalkulacje kredytów dla Ciebie.

Zapraszam do lektury.

 

SYTUACJA NA RYNKU


Zacznijmy od krótkiego podsumowania obecnej sytuacji na rynku mieszkań i kredytów hipotecznych. Dane pochodzą z ogólnopolskiego raportu AMRON-SARFiN o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości publikowanego przez Związek Banków Polskich.

"W 2 kwartale 2019 wartość udzielonych kredytów hipotecznych wyniosła 16,5 mld PLN i tym samym była najwyższa od 42 kwartałów, czyli od 3 kwartału 2008 roku - ostatniego przed dotarciem do Polski kryzysu subprime" - takie dane podaje dr Jacek Furga Przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Związku Banków Polskich i Prezes Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o..

Za tak dobrą koniunkturę na rynku mieszkań i kredytów odpowiada kilka czynników - dobra koniunktura gospodarcza, niskie stopy procentowe NBP (1,5% stopa referencyjna), systematyczny wzrost wynagrodzeń i niskie bezrobocie. 

Powoduje to, że ceny nieruchomości cały czas rosną, głównie na rynku pierwotnym, gdyż podaż gruntów pod nowe budowy jest coraz mniejsza, a deweloperzy ponoszą coraz wyższe koszty realizacji inwestycji.

Z drugiej strony banki chyba w obawie przed spowolnieniem koniunktury zaczynają powoli ograniczać ryzyko i delikatnie obniżają dostępne kwoty kredytu hipotecznego, czyli zdolność kredytową i zaostrzają politykę politykę udzielania kredytów.

Od początku tego rynku widać też tendencję rosnącego średniego oprocentowania kredytów hipotecznych. Obecnie wynosi ono 3,77%.

Przejdźmy zatem do meritum i poniżej przedstawiam jakie oferty kredytów możemy obecnie otrzymać w bankach.

 

jak powstaje ranking?


Jeśli czytasz mój ranking po raz pierwszy powinieneś wiedzieć, że do przygotowania niniejszego zestawienia wykorzystuję specjalne oprogramowanie dla doradców kredytów hipotecznych. Jest aplikacja, która zbiera aktualne oferty z banków i umożliwia szczegółowe porównywanie ofert pod kątem wysokości raty, oprocentowania, prowizji, kosztów całkowitych kredytu oraz wielu innych parametrów.

Obecnie mam w ten sposób możliwość porównania 41 ofert z 13 banków:

1. Alior Bank
2. BNP Paribas
3. BOŚ
4. Citi Handlowy
5. Credit Agricole
6. ING Bank Śląski
7. mBank
8. Millennium
9. Pekao S.A.
10. Pekao BH
11. PKO BP
12. Pocztowy
13. Santander


Zobacz mój inny wpis  >10 powodów odmowy kredytu hipotecznego<


 

Jaki parametr jest najważnieszy?


Zdrowy rozsądek podpowiada, że aby wybrać najkorzystniejszy kredyt należałoby porównać wysokość rat. Jednak kredyt hipoteczny składa się z 15 różnych kosztów, to ich suma stanowi ile będziemy musieli oddać bankowi.

Dlatego w moim zestawieniu porównuję oferty poszczególnych banków według kosztu całkowitego kredytu, czyli kwoty, którą w sumie będziemy musieli zapłacić bankowi uwzględniając wszyskie opłaty, takie jak odsetki, prowizję, ubezpieczenia i inne.

Moim zdaniem to najbardziej obiektywny sposób, żeby wybrać najlepszą ofertę.


 Jeśli potrzebujesz pomocy w porównaniu ofert i uzyskaniu kredytu  >>skontaktuj się ze mną<<


 

TOP 10 KREDYTÓW Z WKŁADEM WŁASNYM 10%


W tym zestawieniu jest bardzo ciekawa zmiana, bo jeszcze jakiś czas temu widać było tendencję do podwyższania oprocentowania kredytów z wkładem własnym 10%. Obecnie 2 banki obniżyły oprocentowanie tych kredytów, a pozostałe są bez zmian w stosunku do ofert sprzed miesiąca.

Na lepszą ofertę mogą obecnie liczyć klienci, którzy zdecydują się na kredyt w mBanku oraz w Pekao S.A., szczegóły poniżej:

Założenia kalkulacji:

kwota kredytu 500.000 zł

okres spłaty 30 lat

wkład własny 10%

raty równe

 


>>Tutaj<< możesz pobrać szczegółowy ranking ofert z wkładem 10%


 

TOP 10 KREDYTÓW Z WKŁADEM WŁASNYM 20%


Wspominając o ryzyku kredytowym dla banku i zoaostrzeniu polityki kredytowej już dawno część banków zrezygnowała z oferty z wkładem własnym 10% i minimalny wymagany wkład własny wynosi 20%.

Dlatego ilość banków i ofert dla osób dysponujących minimalnym wkładem 20% jest dużo większa niż w przypadku osób posiadających wkład 10%.

Ponadto zakłdając taką samą kwotę kredytu, ale z wkładem 10% albo 20%, różnica w kosztach całkowitych kredytu wynosi dla prezentowanej kalkulacji wynosi 38.883 PLN, więc całkiem sporo.

Jeżeli chodzi o zmianę w ofertach to tutaj ING Bank Ślaski wprowadził nową promocję, której warunki są nieznacznie gorsze niż we wrześniu. Obecnie możemy skorzystać z oferty z prowizją 1,75% oraz marżą 1,75% (było odpowiedznio 1,69% oraz 1,69%) lub z prowizją 0% oraz marżą 1,95% (było 0% oraz 1,85%).

Założenia kalkulacji:

kwota kredytu 500.000 zł

okres spłaty 30 lat

wkład własny 20%

raty równe

 


>>Tutaj<< możesz pobrać szczegółowy ranking ofert z wkładem 20%


oferta kredytu dla ciebie


Z powyższych zestawień wynika, że wybór najlepszej oferty kredytu zależy od wielu czynników. 

Zdaję sobie sprawę, że takie porównanie nie daje jasnej odpowiedzi, który kredyt jest najlepszy dla Ciebie, ponieważ o wyborze będą decydowały Twoje indywidualne preferencje i możliwości.

Jeśli chciałbyś zobaczyć podobne kalkulajce dla innych parametrów kredytu, po prostu >skontaktuj się ze mną<.


Przygotuję dla Ciebie porównanie ofert z uwzględnieniem Twoich indywidualnych preferencji i warunków. 

Możesz również skorzystać z mojej pomocy w uzyskaniu kredytu.


Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym otrzymuję wynagrodzenie od banku, więc dla klientów moja usługa jest bezpłatna. W mojej pracy stawiam na partnerstwo i zasadę wygrana-wygrana.

W trakcie ubiegania się o kredyt zazwyczaj składam dokumenty do 2-3 wspólnie wybranych banków, do których pomagam skompletować i przygotować niezbędne dokumenty, uzupełnić wnioski i przekazać do banku, dbam o wszystkie szczegóły do momentu podpisania umowy kredytowej i wypłaty kredytu.

Zapraszam do kontaktu tutaj lub możesz napisać e-mail na adres hello@jakubluszczyk.pl 


Jakub Łuszczyk

Umów się na bezpłatną konsultację

* pola wymagane

Phinance S.A. / Equator I (2 piętro)
Al. Jerozolimskie 94
00-807 Warszawa

tel. 535 060 042
hello@jakubluszczyk.pl

Bądź na bieżąco