Data publikacji 10.09.2019  Autor Jakub Łuszczyk


Który bank obecnie oferuje najlepsze warunki kredytu hipotecznego? Gdzie będzie najniższa rata? Ile w sumie będzie trzeba oddać z pożyczonych pieniędzy? Zapraszam do lektury szczegółowego zestawienia aktualnych ofert kredytów hipotecznych.

Zrobiłem zestawienie jaki kredyt najczęściej zaciągają moi klienci i wyszło mi, że średnia wartość zaciąganego kredytu to prawie 500.000 zł. Jest to więcej niż średnia rynkowa, ale wynika z faktu, że działam głównie na rynku warszawskim, a tutaj ceny nieruchomości są najwyższe, i tym samym wysokość zaciąganych kredytów. Ponadto w Warszawie jest największy w Polsce rynek nieruchomości premium (powyżej 1 mln PLN), zatem te wartości często są znacznie wyższe.

W moim zestawieniu do porównania przyjąłęm, że zaciągamy kredyt w wysokości 500.000 zł, odpowiednio z wkładem własnym 10% oraz 20%. W przypadku wkładu własnego 10%, kupujemy nieruchomość za 555.555 zł (minus 10% wychodzi kredyt 500.000 zł), a gdy dysponujemy wkładem 20%, stać nas na nieruchmość o wartości 625.000 zł (minus 20% wkładu własnego 500.000 zł kredytu).

 

 

jak powstaje ranking?

 

Jeśli nie czytałeś moich poprzednich rankingów to przypominam, że do przygotowania niniejszego zestawienia wykorzystuję specjalne oprogramowanie dla doradców kredytów hipotecznych, które zbiera aktualne oferty z banków i umożliwia szczegółowe porównywanie ofert pod kątem wysokości raty, kosztów całkowitych kredytu oraz wielu innych parametrów.

Obecnie mam w ten sposób możliwość porównania 40 ofert z 13 banków:

1. Alior Bank
2. BNP Paribas
3. BOŚ
4. Citi Handlowy
5. Credit Agricole
6. ING Bank Śląski
7. mBank
8. Millennium
9. Pekao S.A.
10. Pekao BH
11. PKO BP
12. Pocztowy
13. Santander

W stosunku do poprzedniego rankingu nie ma oferty Eurobanku, który w październiku zostanie przejęty przez Bank Millennium.


 Jeśli potrzebujesz pomocy w porównaniu ofert i uzyskaniu kredytu  >>skontaktuj się ze mną<< 


TOP 10 Kredytów z wkładem własnym 10%

 

Poniżej znajdziesz zestawienie, które banki oferują najlepsze kredyty z wkładem własnym 10%. Nie zdziw się, że niektóre banki mogą się powtarzać, posiadają one różne oferty ze względu na to do jakiego sagmentu klientów zostaniemy zakwalifikowani, np. na podstawie wysokości wpływów na konto, posiadanych innych produktów (karta kredytowa, limit w ROR, lokata) lub w zależności, czy skorzystamy z ubezpieczenia oferowanego przez bank czy nie. Wpływa to na wysokość marży, od której zależy wysokość raty,  a zatem odestek, które będziemy musieli oddać do banku.


Zestawienie zostało przygotowane na podstawie kosztu całkowitego, czyli łącznej kwoty odestek i innych kosztów, które zapłacimy bankowi w okresie spłaty kredytu.


Założenia:

kwota kredytu 500.000 zł

okres spłaty 30 lat

wkład własny 10%

raty równe


>>Tutaj<< możesz pobrać szczegóły ranking ofert z wkładem 10%


 

TOP 10 Kredytów z wkładem własnym 20%

 

Poniżej to samo zestawienie tylko dla kredytów z wkładem własnym 20%.

Założenia:

kwota kredytu 500.000 zł

okres spłaty 30 lat

wkład własny 10%

raty równe


>>Tutaj<< możesz pobrać szczegóły ranking ofert z wkładem 20%


 

który kredyt wybrać?

 

Jak zwykle "diabeł tkwi w szczególach" i przedstawione rankingi opierają się na pewnych założeniach, które w danej sytuacji mogą być nie do spełnienia lub mogą Ciebie nie dotyczyć. 

Zdaję sobie sprawę, że takie porównanie nie daje jasnej odpowiedzi, który kredyt jest najlepszy dla Ciebie, ponieważ o wyborze będą decydowały Twoje indywidualne preferencje i możliwości.

Jeśli chciałbyś zobaczyć podobne kalkulajce dla innych parametrów kredytu, po prostu skontaktuj się ze mną.


Przygotuję dla Ciebie porównanie ofert z uwzględnieniem Twoich indywidualnych preferencji i warunków. Możesz również skorzystać z mojej pomocy w uzyskaniu kredytu.


Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym otrzymuję wynagrodzenie od banku, więc dla klientów moja usługa jest bezpłatna. W mojej pracy stawiam na partnerstwo i zasadę wygrana-wygrana. W trakcie ubiegania się o kredyt zazwyczaj składam dokumenty do 2-3 wspólnie wybranych banków, do których pomagam skompletować i przygotować niezbędne dokumenty, uzupełnić wnioski i przekazać do banku, dbam o wszystkie szczegóły do momentu podpisania umowy kredytowej i wypłaty kredytu.

Zapraszam do kontaktu tutaj lub możesz napisać e-mail na adres hello@jakubluszczyk.pl 


Jakub Łuszczyk


Umów się na bezpłatną konsultację

* pola wymagane

Phinance S.A. / Equator I (2 piętro)
Al. Jerozolimskie 94
00-807 Warszawa

tel. 535 060 042
hello@jakubluszczyk.pl

Bądź na bieżąco