Data publikacji 09.03.2021  Autor Jakub Łuszczyk


W którym banku można obecnie otrzymać najlepszy kredyt hipoteczny? Oto najnowszy ranking, w którym porównuję oferty banków i przedstawiam 10 najlepszych kredytów z minimalnym wkładem własnym 10% oraz 20%.  Z mojego rankingu dowiesz się ile wynosi oprocentowanie kredytu, jaką prowizję trzeba zapłacić oraz jakie ubezpieczenie trzeba wykupić od banku, aby płacić jak najniższą ratę. Jeśli interesuje Cię indywidualna kalkulacja kredytu lub bezpłatna konsultacja ze mną możesz skorzystać z formularza kontaktowego na dole strony.

DLACZEGO OFERTY MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ?


Jednym z pytań, które ostatnio otrzymałem od klientów, którym pomagam uzyskać kredyt było: "Panie Jakubie, dlaczego oferty otrzymane bezpośrednio z banku różnią się o tych otrzymanych od Pana?". Odpowiedź jest prosta, bank przedstawił klientom jedną ofertę, która zawierała dodatkowe produkty, z których klienci nie muszą korzystać. Warto zwrócić uwagę, że każdy bank ma co najmniej kilka różnych wariantów ofert kredytów hipotecznych, np. z prowizją za udzielenie lub bez prowizji, z obowiązkowym ubezpieczeniem na życie lub bez ubezpieczenia.

Czasami banki uzależniają warunki kredytu od tego czy o kredyt wnioskuje singiel czy para lub małżeństwo, np. w BNP Paribas i Pekao S.A., jeśli singiel bank wymaga ubezpieczenia na życie przez cały okres kredytu, jeśli 2 osoby już nie. Bardzo popularny ING Bank Śląski ma do wyboru 13 ofert z różnymi parametrami.

 

TROCHĘ DANYCH


Według ogólnopolskiego raportu AMRON -SARFiN o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości w 2020 roku oddano do użytku rekordową ilość 222 tys. mieszkań i domów jednorodzinych

Banki udzieliły ponad 60 mld złotych kredytów hipotecznych , co jest drugim wynikiem w historii. W sumie 204 tys. sztuk kredytów. W Polsce aktualnie jest prawie 2,5 mln czynnych umów kredytowych.

"Rynek mieszkaniowy wciąż jest nienasycony. Pamiętajmy, że Polska nadal jest na tle krajów europejskich na ostatnim, czasem przedostatnim miejscu w rankingach zaspokajania potrzeb mieszkaniowych obywateli. W Polsce mamy wysoki deficyt mieszkań, co oznacza, że nowe lokale będą znajdować nabywców."

dr Jacek Frurga, Raport AMRON-SARFiN 4/2020

Co ciekawe prawie połowa wszystkich kredytów, dokładnie 49,44%, udzielanych jest na nieruchomości w Warszawie. 

Warszawa jest też liderem jeśli chodzi o wzrost cen mieszkań, średnia cena metra kwadratowego na koniec 2020 wyniosła 10.081 zł, i była o 11,75% wyższa niż rok wcześniej.

 

ILE KOSZTUJE KREDYT?


Z drugiej strony koszt kredytu hipotecznego praktycznie od początku pandemii utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie.

Średnie oprocentowanie kredytu wynosi obecnie 2,49%, i jest niższe o 1,33 p.p. w stosunku do grudnia 2019.

To oznacza, że zaciągając dzisiaj kredyt zapłacimy mniejszą ratę i mniej odsetek. A według Prezesa NBP niskie stopy procentowe mają pozosatać w Polsce na tym poziomie do końca 2022 roku. Taka sytuacja na pewno będzie miała pozytywny wpływ na popyt na nowe mieszkanie i kredyty hipoteczne.

 

jak powstaje ranking?


Jeśli czytasz mój ranking po raz pierwszy to wiedz, że do przygotowania niniejszego zestawienia wykorzystuję specjalne oprogramowanie dla doradców kredytów hipotecznych, które zbiera aktualne oferty z banków i umożliwia szczegółowe porównywanie ofert pod kątem wysokości raty, oprocentowania, kosztów całkowitych kredytu oraz wielu innych parametrów.

 

Do przygotowania rankingu porównałem 75 ofert z 10 banków:

1. Alior Bank (7)
2. BNP Paribas (4)
3. Citi Handlowy (8)
4. ING Bank Śląski (13)
5. mBank (11)
6. Millennium (6)
7. Pekao S.A. (8)
8. Pekao BH (1)
9. PKO BP (8)
10. Santander (9)

 

TOP 10 KREDYTÓW Z WKŁADEM 10%


Poniżej znajdziesz zestawienie, które banki oferują najlepsze kredyty z wkładem własnym 10%.

Zestawienie zostało przygotowane na podstawie kosztu całkowitego, czyli łącznej kwoty kapitału, odestek i innych kosztów, które zapłacimy bankowi w okresie spłaty kredytu.

Nie zdziw się, że niektóre banki mogą się powtarzać, posiadają one różne oferty ze względu na to do jakiego sagmentu klientów zostaniemy zakwalifikowani, np. na podstawie wysokości wpływów na konto, posiadanych innych produktów (karta kredytowa, limit w ROR, lokata) lub w zależności, czy skorzystamy z ubezpieczenia oferowanego przez bank czy nie. Wpływa to na wysokość marży, od której zależy wysokość raty,  a zatem odestek, które będziemy musieli oddać do banku.

Założenia kalkulacji:

wartość nieruchomości 556.000 zł

wkład własny 10%

kwota kredytu 500.000 zł

okres spłaty 30 lat

raty równe

TOP 10 KREDYTÓW Z WKŁADEM 20%


Często moi klienci pytają "Czy lepiej mieć 10% czy 20% wkładu własnego?". Patrząc na liczby poniżej łatwo wyciągnąć wniosek, że zdecydowanie lepszą ofertę otrzymamy jeśli dysponujemy minimalnym wkładem własnym w wysokości 20%.

Banki od dawna oferują lepsze warunki dla klientów posiadających 20% wkładu własnego, który mogą liczyć na mniejsze oprocentowanie kredytu,  brak dodatkowych ubezpieczeń lub prowizji za udzielenie kredytu.

Dzięki temu posiadając 20% wkładu własnego mniejsza jest suma do całkowitej spłaty. 

64.458 PLN - tyle wynosi różnica pomiędzy najtańszym kredytem w rankingu z wkładem 10%, a tym z wkładem 20%.

Założenia kalkulacji:

wartość nieruchomości 625.000 zł

wkład własny 20%

kwota kredytu 500.000 zł

okres spłaty 30 lat

raty równe

oferta kredytu dla ciebie - zamów bezpłatną kalkulację


Wybór najlepszej oferty kredytu zależy od wielu czynników. Jeśli aktualnie planujesz kupno nieruchomości i interesuję Cię jaki kredyt hipoteczny będzie najlepszy dla Ciebie, chętnie pomogę, w tym niełatwym zadaniu.

Jeśli chciałbyś zobaczyć podobne kalkulajce dla innych parametrów kredytu, po prostu >skontaktuj się ze mną<.


Przygotuję dla Ciebie porównanie ofert z uwzględnieniem Twoich indywidualnych preferencji i warunków. 

Możesz również skorzystać z mojej pomocy w uzyskaniu kredytu.


Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym moja usługa jest bezpłatna, a wynagrodzenie otrzymuję od banku.

W trakcie ubiegania się o kredyt zazwyczaj składam dokumenty do 2-3 wspólnie wybranych banków, do których pomagam skompletować i przygotować niezbędne dokumenty, uzupełnić wnioski i przekazać do banku, dbam o wszystkie szczegóły do momentu podpisania umowy kredytowej i wypłaty kredytu.

Możesz skorzystać z poniższego formularza lub możesz napisać e-mail na adres hello@jakubluszczyk.pl 


Jakub Łuszczyk 

Umów się na bezpłatną konsultację

* pola wymagane

Phinance S.A. / Equator I (2 piętro)
Al. Jerozolimskie 94
00-807 Warszawa

tel. 535 060 042
hello@jakubluszczyk.pl

Bądź na bieżąco