Data publikacji 04.05.2021  Autor Jakub Łuszczyk


W którym banku jest najlepszy kredyt hipoteczny w maju 2021? Jakie są obecnie oferty promocyjne? Jakie warunki dodatkowe trzeba spełnić, aby kredyt był na lepszych warunkach? 

Mój najnowszy ranking to porównanie 76 ofert z 10 banków. Przedstawiam 10 najlepszych kredytów z minimalnym wkładem własnym 10% oraz 20%.  Dowiesz się ile wynosi oprocentowanie kredytu, jaką prowizję trzeba zapłacić oraz jakie ubezpieczenie trzeba wykupić od banku, aby płacić jak najniższą ratę.

Jeśli interesuje Cię indywidualna kalkulacja kredytu lub bezpłatna konsultacja ze mną możesz skorzystać z formularza kontaktowego na dole strony.

REKORDowa ILOŚć chętnych na kredyt


83,1% więcej chętnych wnioskowało w kwietniu 2021 r. o kredyt hipoteczny niż rok wcześniej.  Łącznie 50,92 tys. potencjalnych kredytobiorców, w porównaniu do 27,81 tys. w kwietniu 2020.

Średnia kwota wnioskowanego kredytu mieszkaniowego w kwietniu br. wyniosła 320,61 tys. zł i była o 6,1% wyższa niż w kwietniu 2020 r. (dane według Biura Informacji kredytowej).

 

Banki udzieliły w marcu kredytów na nieruchomości mieszkaniowe o wartości 6.973 mln zł, o 27,05 proc. więcej mdm - podał Narodowy Bank Polski.

Marcowa kwota udzielonych przez banki kredytów na nieruchomości jest najwyższa od co najmniej grudnia 2014 roku, czyli momentu od kiedy dostępne są statystyki NBP.

 

Rosną ceny mieszkań


Optymizm związany z ilością chętnych na zakup nieruchomości znajduje odzwierciedlenie również w cenach mieszkań.

Średnia cena 1m2 w Warszawie wynosi obecnie 12.005z zł i jest wyższa o 5% niż rok wcześniej.

dane: Raport Rynek Nieruchomści I kw. 2021 - Morizon, Gratka.pl

I wszystko wzkazuje na to, że póki co wzrost cen mieszkań się nie zatrzyma. Powodem takiej sytuacji może być rosnąca inflacja (obecnie 4,3%), wzrost kosztów pracy oraz konieczność wpłat na fundusz gwarancyjny dla deweloperów (2%). 

Ponadto niskie oprocentowanie lokat w bankach powoduje, że nieruchomości są traktowane jako bezpieczna i zyskowna forma lokowania oszczędności, rośnie popyt, podaż jest ograniczona, stąd małe szanse na spadki cen nieruchomości w najbliższym czasie.

 

Kredyty wciąż tanie


Kredyt hipoteczny to wciąż najbardziej dostępna i najtańsza forma zakupu własnej nieruchomości. Przypomnę, że od roku stopy procentowane w Polsce są na najniższym poziomie w historii - 0,1% wynosi stopa referencyjna NBP. Oczywiście należy mieć na uwadze, że ta sytuacja w przyszłości może się zmienić.

Podstawowym ryzykiem kredytu hipotecznego jest ryzyko zmiennnej stopy procentowej.

To oznacza, że w przyszłości raty mogą wzrosnąć. Jeśli dzisiaj zaciągniemy kredyt w wysokości 500 tys. na 30 lat, a stawka WIBOR wzrośnie o 1%, rata kredytu będzie wyższa o ok. 263 pln.

Ponadto banki w najbliższym czasie oczekują kontynuacji wzrostu zaintersowania kredytami hipotecznymi i zamierzają dalej łagodzić kryteria udzielania kredytów. To spowoduje, że o kredyt będzie łatwiej.

 

jak powstaje ranking?


Dla osób szukających najlepszego kredytu hipotecznego najwięszkszym problemem jest niepewność czy są w stanie dobrze porównać dostępne oferty i wybrać tą najkorzystniejszą dla siebie.

Aby ułatwić to zadanie jako doradca finansowy dysponuję specjalnym oprogramowaniem, które zbiera aktualne oferty z banków i umożliwia szczegółowe porównywanie pod kątem wysokości raty, oprocentowania, kosztów całkowitych kredytu oraz wielu innych parametrów. Jestem w stanie takie porównanie wygenerować w ciągu kilku minut.

Do przygotowania rankingu porównałem 76 ofert z 10 banków:

1. Alior Bank (7)
2. BNP Paribas (6)
3. Citi Handlowy (8)
4. ING Bank Śląski (11)
5. mBank (11)
6. Millennium (6)
7. Pekao S.A. (8)
8. Pekao BH (1)
9. PKO BP (9)
10. Santander (9)

 

TOP 10 KREDYTÓW Z WKŁADEM 10%


Poniżej znajdziesz zestawienie, które banki oferują najlepsze kredyty z wkładem własnym 10%.

Zestawienie zostało przygotowane na podstawie kosztu całkowitego, czyli łącznej kwoty kapitału, odestek i innych kosztów, które zapłacimy bankowi w okresie spłaty kredytu.

Nie zdziw się, że niektóre banki mogą się powtarzać, posiadają one różne oferty ze względu na to do jakiego sagmentu klientów zostaniemy zakwalifikowani, np. na podstawie wysokości wpływów na konto, posiadanych innych produktów (karta kredytowa, limit w ROR, lokata) lub w zależności, czy skorzystamy z ubezpieczenia oferowanego przez bank czy nie. Wpływa to na wysokość marży, od której zależy wysokość raty,  a zatem odestek, które będziemy musieli oddać do banku.

Założenia kalkulacji:

wartość nieruchomości 556.000 zł

wkład własny 10%

kwota kredytu 500.000 zł

okres spłaty 30 lat

raty równe

TOP 10 KREDYTÓW Z WKŁADEM 20%


Często moi klienci pytają "Czy lepiej mieć 10% czy 20% wkładu własnego?". Patrząc na liczby poniżej łatwo wyciągnąć wniosek, że zdecydowanie lepszą ofertę otrzymamy jeśli dysponujemy minimalnym wkładem własnym w wysokości 20%.

Banki od dawna oferują lepsze warunki dla klientów posiadających 20% wkładu własnego, który mogą liczyć na mniejsze oprocentowanie kredytu,  brak dodatkowych ubezpieczeń lub prowizji za udzielenie kredytu.

Dzięki temu posiadając 20% wkładu własnego mniejsza jest suma do całkowitej spłaty. 

74.985 PLN - tyle wynosi różnica pomiędzy najtańszym kredytem w rankingu z wkładem 10%, a tym z wkładem 20%.

Założenia kalkulacji:

wartość nieruchomości 625.000 zł

wkład własny 20%

kwota kredytu 500.000 zł

okres spłaty 30 lat

raty równe

OFERTA DLA CIEBIE


Wybór najlepszej oferty kredytu zależy od wielu czynników. Jeśli aktualnie planujesz kupno nieruchomości i interesuję Cię jaki kredyt hipoteczny będzie najlepszy dla Ciebie, chętnie pomogę, w tym niełatwym zadaniu.


Przygotuję dla Ciebie porównanie ofert z uwzględnieniem Twoich indywidualnych preferencji i warunków. 

Możesz również skorzystać z mojej pomocy w uzyskaniu kredytu.


Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym moja usługa jest bezpłatna, a wynagrodzenie otrzymuję od banku.

W trakcie ubiegania się o kredyt zazwyczaj składam dokumenty do 2-3 wspólnie wybranych banków, do których pomagam skompletować i przygotować niezbędne dokumenty, uzupełnić wnioski i przekazać do banku, dbam o wszystkie szczegóły do momentu podpisania umowy kredytowej i wypłaty kredytu.

Możesz skorzystać z poniższego formularza lub możesz napisać e-mail na adres hello@jakubluszczyk.pl 


Jakub Łuszczyk 

 

 

Umów się na bezpłatną konsultację

* pola wymagane

Phinance S.A. / Equator I (2 piętro)
Al. Jerozolimskie 94
00-807 Warszawa

tel. 535 060 042
hello@jakubluszczyk.pl

Bądź na bieżąco